Баскетболистите на „Берое” победиха „Левски” пред родна публика

07:44, 23 дек 16 / Спорт 25 313 Шрифт:
Баскетболистите на „Берое” спечелиха и последното си домакинство за 2016 г. В среща от 11-я кръг на първенството на Националната баскетболна лига „зелено-белите“ се наложиха със 104:75 над „Левски”. Така старозагорци продължиха серията си без загуба у дома през този сезон и вече имат седем успеха в шампионата и Балканската лига.

В двубоя срещу „Левски” „зелено-белите“ изиграха много силни първа, трета и четвърта част, които им осигуриха успеха. Домакините спечелиха първите 10 минути с убедителното 35:15 и пречупиха ентусиазма на столичния тим. На гостите не помогна и факта, че спечелиха втората част и на полувремето авансът на „Берое” бе 15 точки – 54:39.

След почивката ситуацията в зала ДЗУ не се промени и „Берое” диктуваше събитията на терена. Отбор №1 на Стара Загора за 2016 г. демонстрира добра стрелба, добра игра в подкошието и превъзхождаше съперника във всички елементи.

Общо петима играчи на „Берое” пък завършиха  срещата с над 10 отбелязани точки – Шейн Гибсън, Аарън Джоунс, Тихомир Желев, Стипе Тесия и Омари Гудул. Най-резултатен бе Шейн Гибсън с 24 точки.