Баскетболният „Берое” с първа победа в Стара Загора

07:54, 08 яну 17 / Спорт 25 370 Шрифт:
Старозагорският „Берое”  започна успешно новата година, съобщиха от ръководството на клуба. В първия си мач снощи „зелено-белите“ се наложиха с 94:65 над отбора на „Спартак” (Плевен).  С успеха старозагорци продължиха добрата си серия като домакин и записаха осма победа у дома във всички турнири. Осем са и победите на „Берое” в първенството,  а  тимът продължава да е на второ място в класирането.

Двубоят в общинската спортна зала в Стара Загора премина почти изцяло под диктовката на играчите на „Берое”.  Старозагорци  започнаха със серия от 6:0 и още до края на първата част авансът стана двуцифрен – 22:11.

В началото на втората част  обаче гостите демонстрираха повече концентрация и умело се възползваха от серията от грешки на домакините.   На полувремето пък авансът на старозагорци бе само 7 точки – 38:31.

След почивката берийци започнаха по-силно и си върнаха преднината.  Сериозният аванс им  позволи да доиграят спокойно двубоя в последната част.

Петима играчи на „Берое” завършиха мача с двуцифрен актив – Брандис Рос, Шейн Гибсън, Аарън Джоунс, Стипе Тесия и Омари Гудул. Най-резултатен пък стана Брандис Рос с 19 точки.