Баскетболният „Берое” спечели Балканската лига

08:35, 19 апр 17 / Спорт 25 329 Шрифт:

Баскетболистите на „Берое” написаха нова златна страница в историята на клуба. Два месеца след като спечелиха първата си Купа на България „зелено-белите“ записаха златен дубъл, спечелвайки и Балканската лига, съобщиха от ръководдтвото на клуба.

Във втория мач от финалите на турнира срещу КК „Куманово” старозагорци се наложиха със 77:73. Така с две победи от двата мача „Берое” спечели и първата си Балканска купа. Това е трети български отбор, който печели турнира след „Рилски спортист” и „Левски” на два пъти.

Старозагорци демонстрираха превъзходството си още в началото на двубоя, въпреки  30- минутното закъснение на срещата, заради проблеми с електрозахранването. Спечелиха първата част с убедителното 22:9.

Във втората четвърт домакините се мобилизираха, но със силни финални минути беройци  удържаха двуцифрения си аванс и се оттеглиха на почивката при резултат 42:26. Напрежение по трибуните създадоха действията на местните фенове, които опитаха да откраднат едно от знамената на привържениците на „Берое”, пропътували разстоянието от Стара Загора до Куманово. След бързата намеса на полицията знамето бе върнато на българската група.

След почивката домакините започнаха убедително със серия от 14:2, благодарение на добрата си стрелба от зоната за три точки. Четири поредни тройки смъкнаха разликата до едва 4 точки при 44:40. Домакините обаче не спряха дотук и осъществиха пълен обрат, повеждайки с 56:53 след третата част. След това бе ред на беройци, които в последната част властваха на терена и заслужено спечелиха втория си трофей през този сезон.