Труден успех за ЦСКА

17:56, 01 май 17 / Спорт 25 357 Шрифт:

Женският волейболен отбор на ЦСКА започна с трудна победа участието си в турнира за Купата на България, предаде официалният сайт на "червените". "Армейките" постигнаха драматичен победа с 3:2 гейма над "ЙЕБ-Шумен 05".

Момичетата на Юлия Иванова започнаха отлично мача и взеха първата част с 25:16. Лесният гейм доведе до отпускане в червените редици и втората част отиде на сметката на тима от Шумен. В третия гейм ЦСКА започна силно и до двадесетата точка водеше в резултата, но последва нов спад в играта и армейките загубиха гейма с 24:26 точки.  В четвъртата част волейболистките ни се мобилизираха и оставиха състезателките на ЙЕБ-Шумен със само 11 точки. В тайбрека в залата също имаше само един отбор - този на ЦСКА, и червените затвориха мача след 15:4 точки.

Утре (2 май) е вторият мач на ЦСКА за Купата. Съперник на "армейките" в зала "Христо Ботев" ще бъде "Раковски" (Димитровград). Двубоят ще започне в 15:00 часа.