Еврошампионки са финалистки на Международния турнир по тенис в Сливен

09:01, 14 май 17 / Спорт 25 355 Шрифт:

Катерина Димитрова и Денислава Грушкова се класираха за финала на Mеждународния турнир по тенис до 14 г., който се провежда в Сливент.

Двете са от отбора на България до 12 г., който миналата година постигна историческия успех, печелейки заедно със Стела Пеева Европейската лятна купа за тази възраст.
Двете са и съотборнички в „А“ националния ни тим до 12 г. по програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“, напомнят от БФ по тенис.

Димитрова изигра тежък мач срещу Мирела Шкумбова, но успя да спечели в три сета с два тайбрека – 7:6(4), 4:6, 7:6(5). Глушкова надделя в другия полуфинал над Велизара Филева с 6:4, 7:5.

Във финала при юношите ще се срещнат шампионът от преди седмица в Свиленград Пьотър Нестеров и Светлин Керемедчиев. Нестеров победи Драгомир Драганов със 7:6(3), 6:4, а Керемедчиев надигра Владимир Попов с 6:4, 6:2.

Надпреварата се провежда на кортовете в спортен комплекс "Хаджи Димитър" - Сливен. Домакин на турнира е ТА "Спорт Палас".